Małopolska: zwolnienie ze składek i postojowe to niemal 2 mld złotych

Małopolska: zwolnienie ze składek i postojowe to niemal 2 mld złotych

W Małopolsce ZUS w ramach wszystkich odsłon tarczy antykryzysowej wypłacił do tej pory świadczenia postojowe na kwotę 612 mln złotych. Natomiast zwolnienie z opłacania składek sięgnęło niemal 1,4 mld złotych. Łączna wysokość pomocy z ZUS w regionie to prawie 2 mld złotych.


Krakowski ZUS przekazał świadczenia postojowe na kwotę 302 mln zł, sądecka placówka natomiast w wysokości 149 mln złotych. Chrzanowski oddział ZUS wypłacił niemal 88 mln zł, a tarnowski ponad 73 mln złotych. W całym kraju świadczenia postojowe przekroczyły 5,6 mld złotych.
W Krakowie kwota zwolnienia przedsiębiorców z opłacania składek to 682 mln zł, a w Nowym Sączu to 289,5 mln złotych. Chrzanowski ZUS umorzył składki na 212 mln zł, zaś tarnowski w wysokości 173,6 mln złotych. W Polsce umorzono składki na łączną kwotę 13,7 mld złotych.
Złóż deklaracje do końca lutego
Przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o zwolnienie ze składek za grudzień i styczeń w ramach Tarczy Antykryzysowej 7.0, muszą najpóźniej do 28 lutego przesłać do ZUS deklaracje rozliczeniowe za grudzień i styczeń. Sam wniosek o zwolnienie z opłacania składek należy złożyć do końca marca 2021 roku.
Anna Szaniawska
regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego