Małopolska Rada ds. Sukcesji i Transferu Biznesu

Małopolska Rada ds. Sukcesji i Transferu Biznesu

Z upoważnienia Pana Józefa Gawrona, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, serdecznie zapraszam Państwa do udziału w posiedzeniu Małopolskiej Rady ds. Sukcesji i Transferu Biznesu (dalej Rady), które odbędzie się 24 maja 2024 roku, o godzinie 10.00. w Sali Sejmiku Województwa Małopolskiego, VII p., ul. Racławicka 56 w Krakowie.


Małopolska Rada ds. Sukcesji i Transferu Biznesu (zwaną dalej Radą) stanowi gremium opiniodawczo - doradcze działające przy Zarządzie Województwa od maja 2023 r. w celu udoskonalania regionalnej polityki przedsiębiorczości w obszarze wsparcia sukcesji i transferu biznesu. W gronie jej Członków znajdują się przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, organizacji pozarządowych, uczelni. Do najważniejszych zadań Rady należy m.in.:
* określenie kierunków działań niezbędnych do podjęcia w Małopolsce w celu skutecznego wsparcia procesu sukcesji, w szczególności w firmach rodzinnych,
* upowszechnianie wiedzy nt. sukcesji i transferu biznesu,
* opiniowanie i wymiana wiedzy pomiędzy członkami Rady nt. projektów i programów kierunkowych w obszarze sukcesji w Małopolsce,
* budowanie i integrowanie małopolskiego ekosystemu wspierającego procesy sukcesji w firmach.
Małopolska Rada ds. Sukcesji i Transferu Biznesu to także przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, inspiracjami pomiędzy jej Członkami oraz zaproszonymi Gośćmi.

Najbliższe posiedzenie Rady będzie wydarzeniem towarzyszącym II Kongresowi Przedsiębiorstw Rodzinnych pt. "Sukcesja w biznesie" (https://cpr.uek.krakow.pl/kongres2024/) organizowanemu w dniach 23 - 24 maja b.r. przez Centrum Przedsiębiorstw Rodzinnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Województwo Małopolskie jest Partnerem wydarzenia.
> Współdziałając z Radą Programową Kongresu, pragniemy zapewnić komplementarność merytoryczną programu Małopolskiej Rady Sukcesji i Transferu Biznesu z programem wydarzenia. Dlatego też w pierwszym dniu Kongresu, wystąpienia zaproszonych gości skupione będą m.in. na aktualnych działaniach poszczególnych instytucji na rzecz sukcesji, kwestiach prawodawstwa. Dla Województwa Małopolskiego będzie to okazja do zaprezentowania szerokiemu gronu m.in. "Planu Zarządzania Sukcesją w Małopolsce 2030".
Podczas posiedzenia Małopolskiej Rady ds. Sukcesji i Transferu Biznesu, którego tematem przewodnim jest "Sukcesja po małopolsku - razem ku przyszłości", zapoznamy się z planowanymi przez różnego rodzaju instytucje wspierające MŚP - zarówno w Polsce, jak i Małopolsce - działaniami na rzecz skutecznej i służącej dalszemu rozwojowi firm sukcesji.
Do udziału w posiedzeniu Rady, oprócz stałych Członków, zaproszeni także zostali przedstawiciele Ministerstwa Technologii i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, instytucji otoczenia biznesu z Małopolski.
Uprzejmie proszę o potwierdzenie przybycia do dnia 20 maja 2024 r. w odpowiedzi na niniejszą wiadomość. W załączeniu przesyłam program posiedzenia. W przypadku dodatkowych pytań dotyczących posiedzenia Rady, pozostaję do dyspozycji, tel. 12 63 03 503, adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz PDF