Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie wśród 10 najlepszych na świecie wg CNN

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie wśród 10 najlepszych na świecie wg CNN

CNN przygotowało zestawienie 10 najlepszych targów bożonarodzeniowych na świecie. W rankingu, jako jedyne z Polski, znalazły się targi organizowane na Rynku Głównym w Krakowie. Przypomnijmy, że od wielu lat organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Krakowska Kongregacja Kupiecka, a bezpośrednim wykonawcą firma "Artim".

 

- Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe odbywają się na Rynku, wielkim głównym placu miasta. Zwykle w grudniu w Krakowie pada śnieg, co czyni czasem te targi bardziej magicznymi niż w innych miastach w Europie Zachodniej - ocenia CNN.

Krakowskie targi jako jedyne w Polsce znalazły się w międzynarodowym rankingu CNN. Amerykańscy dziennikarze piszą o nich, że są "spełnieniem marzeń o białym Bożym Narodzeniu". Wymieniają też specjalności krakowskich targów: ręcznie malowane bombki choinkowe, przyprawione orzechy i gotowane cukierki. Autorzy zestawienia zaznaczają też, że krakowskie targi są tanie, a wizyta na nich to przyjemniejsza alternatywa niż zatłoczone centra handlowe i zakupy w internecie.

Wśród najlepszych targów bożonarodzeniowych w zestawieniu CNN znalazły się m.in. Gendarmenmarkt w Berlinie, o którym autorzy piszą, że ma najpiękniejsze widoki dzięki swojej lokalizacji (w pobliżu Katedry Niemieckiej, sali koncertowej i Katedry Francuskiej), a także Frankfurt Christmas Market organizowany w Birmingham. W zestawieniu nie mogło zabraknąć też najsłynniejszych targów organizowanych w Wiedniu. 151 straganów, niepowtarzalna atmosfera i ogromne lodowisko w centrum miasta każdego roku przyciągają do stolicy Austrii dziesiątki tysięcy ludzi.

W zestawieniu CNN znalazły się też targi w Strasburgu, Montrealu, Pradze, Florencji, Kopenhadze i Brukseli.


Drukuj