Umów się telefonicznie na wizytę w ZUS

Umów się telefonicznie na wizytę w ZUS

Od dziś można telefonicznie umówić się na wizytę w placówce ZUS. Spotkanie z ekspertem można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie.


Dotychczas z rezerwacji wizyty mogli skorzystać klienci, którzy mieli swoje konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Teraz można także zadzwonić i umówić się na spotkanie. W ten sposób wizytę zarezerwuje każdy, niezależnie od tego, czy ma już elektroniczny dostęp do ZUS.
Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane - imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy też wybrać placówkę, wskazać dzień i godzinę wizyty oraz temat, jaki chce się omówić z ekspertem ZUS. Następnie na podany numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem i numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w siedzibie ZUS.
Jeśli klient nie ma jeszcze konta na PUE, na wizytę może umówić się maksymalnie 6 dni przed jej terminem.
Lista numerów telefonów, pod którymi można zarezerwować wizytę.<https://www.zus.pl/documents/10182/24154/Lista+telefon%C3%B3w+umawianie+wizyty.xlsx/3f089e15-f54b-4c67-daec-b4651905deb7>
Od niedawna można również umawiać się na e-wizyty w ZUS. To wideorozmowa z pracownikiem, do której wystarczy internetowe łącze oraz urządzenie z kamerą i mikrofonem, np. komputer lub smartfon. Termin i temat e-wizyty należy wcześniej wybrać na www.zus.pl/e-wizyta<http://www.zus.pl/e-wizyta>. Klient może w ten sposób otrzymać także informacje w swojej indywidualnej sprawie, pokazując podczas wideorozmowy dowód osobisty.
Anna Szaniawska
regionalny rzecznik prasowy ZUS, województwa małopolskiego


Drukuj