Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 141

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php:141) in /plugins/system/eprivacy/eprivacy.php on line 130

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php:141) in /plugins/system/eprivacy/eprivacy.php on line 130
Nowy kompleks boisk sportowych przy naszej szkole w dzielnicy Bieżanów-Prokocim

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /components/com_k2/models/item.php on line 881
poniedziałek, 17 czerwiec 2019 18:53

Nowy kompleks boisk sportowych przy naszej szkole w dzielnicy Bieżanów-Prokocim

W poniedziałek, 17 czerwca, odbyła się uroczystość rozpoczęcia wakacji, połączona z prezentacją zmodernizowanego kompleksu boisk sportowych oraz placu gier i zabaw przy Szkole Podstawowej nr 117 im. Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej przy ul. Kurczaba 15. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, był również prezes Wiesław Jopek i jego zastępca Zbigniew Burdak z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej. Gości serdecznie witał dyrektor szkoły Artur Pasek.

Prezydent Krakowa w krótkim wystąpieniu podziękował dzieciom i młodzieży za trud całorocznej nauki i życzył dobrze spędzonych wakacji. Z satysfakcją zaznaczył, że w aktywnym wypoczynku w czasie letnich miesięcy z pewnością dobrze przysłużą się zmodernizowane boiska. Zainaugurował też wakacje, rozpoczynając mecz szachowy z przedstawicielami uczniów. Potem wraz z pozostałymi gośćmi obejrzał występy uczniów.


Sportowe obiekty SP nr 117 im. Kongregacji Kupieckiej w Krakowie były modernizowane w dwóch etapach. Pierwszy etap inwestycji rozpoczęty w 2017 r. obejmował budowę boiska do piłki nożnej o wym. 42,5x22 m o nawierzchni poliuretanowej, przeznaczonego także do rozgrywania gry w koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa. Bosko wyposażono w odpowiedni sprzęt (bramki, kosze, słupki do siatkówki i tenisa, siatki), zamontowano też piłkochwyty, ławki i kosze na śmieci, wykonano opaski wokół boiska i chodniki. W ramach I etapu inwestycji powstała również 4-torowa bieżnia lekkoatletyczna o nawierzchni syntetycznej oraz skocznia do skoku w dal.

W drugim etapie inwestycji, zakończonym jesienią 2018 r. powstało ogrodzone boisko do siatkówki i tenisa o wymiarach 25x14 m z nawierzchnią poliuretanową, wyposażone w odpowiedni sprzęt. Dla najmłodszych powstał także plac do gier i zabaw o wym. 17x22 m, na którym wyznaczono m.in. plenerową szachownicę, zamontowano kosze do koszykówki (wykorzystano urządzenia z innego zmodernizowanego boiska), wykonano chodnik i dojścia.

Koszt realizacji inwestycji wyniósł 931 597,88 zł brutto. W całości zostały one pokryte ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 17 czerwiec 2019 18:56

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum