W czwartek w Krakowie odbyła się procesja z okazji Bożego Ciała. Uczestniczyły w niej tłumy wiernych, w tym również przedstawiciele Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej z zastępcami prezesa Jackiem Fortuną i Zbigniewem Burdakiem oraz przedstawiciele rzemiosła ze starszymi kilku krakowskich cechów rzemieślniczych.Byli tyeż reprezentanci krakowskiego Bractwa Kurkowego z królem kurkowym Adamem Rajpoldem "Carmirusem" i marszałkami Dariuszem Kaczmarczykiem oraz Dobiesławem Gałą.

Zbigniew Burdak, zastępca prezesa, reprezentował Krakowską Kongregację Kupiecką na uroczystości zakończenia roku szkolnego w naszej patronackiej szkole na ul. Kurczaba.

1 września 2019 r. wejdzie w życie krakowskie porozumienie pomiędzy miastem a przedsiębiorcami dotyczące dobrych praktyk w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. We wtorek, 18 czerwca prezydent Jacek Majchrowski podpisał umowy z pierwszymi kupcami, którzy zdecydowali, że nie będą handlować alkoholem w godzinach 24.00–5.30. Przypomnijmy, że w negocjacje miedzy miastem a przedsiębiorcami aktywnie włączyła się Krakowska Kongregacja Kupiecka, której prezes Wiesław Jopek uczestniczył w uroczystym podpisaniu porozumienia.

W poniedziałek, 17 czerwca, odbyła się uroczystość rozpoczęcia wakacji, połączona z prezentacją zmodernizowanego kompleksu boisk sportowych oraz placu gier i zabaw przy Szkole Podstawowej nr 117 im. Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej przy ul. Kurczaba 15. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, był również prezes Wiesław Jopek i jego zastępca Zbigniew Burdak z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej. Gości serdecznie witał dyrektor szkoły Artur Pasek.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 

supober

 

 

Archiwum

archiwum